Názory

Mňága & Žďorp Přidej názor
Srpen 2012
 • 29.08.2012 Mandragora z Líšťan u Loun, nyní 33 let Pardon, jen jedna /další/ osobí prosba: SPEEDY GONZALEZ NA KONCERTECH, PROSÍM PROSÍM. I když text prý není váš, je to emocionální masacre-píseň, hlavně pro třicátníky. Díky. HisMastersVoiceLover
 • 28.08.2012 Mandragora z Líšťan u Loun, nyní 33 let Zdravim. Jen pár slov k těm příspěvkům od Honzy a Soulmate. Myslím, že to byl starý Shapiro v roli nějakého majitele malého, zapadlého baru, kdo Andy Kaufmanovi ve Formanově filmu Muž na měsíci říká: "It´s a show+business, without show, there´s no business". V roce 2002 jsem už druhým rokem dělal uklízeče v asi pěti barácích v Austrálii. Měl jsem u sebe při práci starýho kazetovýho walkmana a na něm každý třetí den sjížděl Mňága - The Best Of. Těžko se to vysvětluje, ale v tom období mne držely při životě jen TEXTY dvou kapel, Mňágy - Petrova charakteristická recitátorská dikce, a Znouzecnosti. Bez nich bych se asi zbláznil. Bez keců. Chci tím jen říct že současný business Mňágy by neměl ztrácet tu show, která dříve byla živena autentickým splínem. Když tuto show věk a spokojená domácnost středního věku vymaže, je tu riziko "of a decline". A jediný, co to může spasit, pokud se vážně čas vrátit nedá, je autentický přístup ke každé písni a vědomí, co jí dělalo živou píšní, když byla napsána a poprvé hrána. To je co říká Honza ve svých příspěvcích - na pódiu o tomto vědět a respektovat to při projevu. Snažit se aktualizovat Přízemí na zemi je asi stejné zvěrstvo, jako psát evangelium, když jsem osobně zažil Ježíše. Zdokonalovat dokonalé je kravinimum (jak říkal Voskovec). To, že Vás Mňágo a Petře máme rádi a chodit na vás budeme, ať ty svý nový i starý kusy budete hrát třeba na balalajky, je jasné, jak zpívají depešáci "it ´s understood". Ale jako UMĚLCI byste měli vědět, nebo mít úctu k tomu, co dělá SMYSL každé Vaší jedinečné písně a toto jádro (většinou je to jen emoce zabalená do zvuku) respektovat. Je to jako dělat dnes na divadle představení Shakespeara. Možná to zarezonuje v kulisách vrakoviště, ale pořád to musí být Hamlet.
 • 26.08.2012 PETR FIALA, MŇÁGA Děkuju Honzovi i Soulmate za hezké příspěvky! Respekt za respekt! Mějte se! -:)
 • 26.08.2012 Soulmate Zdravim Honzo a Petre, chtela bych napsat, ackoli nerada, ze tak nejak je to trosku pravda, co tady Honzik pise. Ale musime brat ohled na to, ze kapela uz ma leta. Mam pocit, ze s vekem clovek ziska nadhled nad problemy, ktere mel, kdyz mu bylo dvacet let, snad se mu mohou po letech zdat i smesne... To nic ale nemeni na tom, ze pokud by kapela chtela svym vystoupenim na koncertech a hudbou oslovit sve publikum na 100%, mela by hudba byt procitena a vystupovani clenu by melo korespondovat s tim, jakou naladu ta ci ona skladba ma. Ale myslim si, ze kapela je se svou fanouskovskou zakladnou uplne v klidku, spokojena a happy, nepotrebuje uz nikomu a ani sobe nic dokazovat. Vybornych skladeb maji na svem konte tolik, ze uz by snad i mohli prestat tvorit nove (mozna by to v nekterych pripadech nove tvorby bylo snad i lepsi....) A jak uz jsem psala minule, pisen V prizemi na zemi me dostane pokazde, kdyz si ji doma poslechnu - a nekdy u ni tancim a jinda zase placu... Az prestanu s placem a budu jen tancit, tak jedine dobre! A proto to Petrovi prej, vzdyt te nikdo na koncerty chodit nenuti, starou dobrou Mnagu - stejne jako ja, si muzes kdykoli doma v klidku pustit a tu svou, i tehdejsi Petrovu depku si vychutnat sam pekne doma a se vsim vsudy (lehnout si na zem, v prizemi na zemi, v cernem pokoji na tlustem a chlupatem koberci, oci uprit na spinavy strop, slzy nechat tect, celkove si ulevit a taaak :-) Haj hou a hezky a vesely zbytek leta cele kapele i vsem jejim fanouskum
 • 24.08.2012 Rockerr Hola Mňágo, jak bylo na Trutnově? Stejný sukces jako loni?
 • 24.08.2012 HONZA Ještě bych dodal: Podle mě je super, že teď máte náladově tak širokej rejstřík písní. Kdyby se všem dalo věřit a každá píseň by měla i svou adekvátní náladu, mohly by ty koncerty bějt mnohem barvitější, než asi bejvaly kdysy. Nejenom neutuchající depka, nebo naopak nakopávání až do úmoru. Tímto svoje pisatelské ukájení končím. Přísahám:-)
 • 24.08.2012 HONZA Asi těžko radit, no. Nutit se k přetvářce má k opravdovosti taky daleko. Ale stejně si myslim, že se dá občas zvolit nějaká neutrálnější poloha, která neruší. Povrchních nakopávaček je k dostání docela dost. I když i ty mají samozřejmě svůj blahodárný účel:-) Kdybych vás ale neznal a posuzoval jen z Trutnova, asi bych Mňágu do týhle škatulky zařadil taky. A tam prostě patří jiný kapely. Třeba taková píseň V přízemí na zemi... To je prostě boží záležitost. A podle mě, v nějakým menším klubu (na fesťáku nevim) se i takovýhle skladby daj jakž takž věrohodně podat. I s tou vaší nechutně dobrou náladou:-) Člověk si vždycky na ty tři minutky může vzpomenout na starý blbý časy a trošku se nad nima dojmout:-) PS: Miluju, nebo Dutý ale free jsou super pecky a rozhodně vám je věřim i na koncertech:-)
 • 23.08.2012 PBH Já jen dodám k níže napsanému, že rozumím Honzovi i Peťovi - vyrostli jsme na prvních deskách jako patnáctiletí smradi a taky tenkrát ty posmutnělý texty možná brali víc vážně - dneska jsme pětatřicátníci a líbí se nám právě, jak to solíte a užíváte si to......no a my řveme, trsáme a smějeme se s váma a je jedno, jestli jde o starý klasiky nebo nový pecky. Ty vaše koncerty jsou teď strašný nakopávačky.snad to vydrží co nejdýl, jaxi říkal Peťo na nějakým koncertě: "My musíme ještě 35 let pracovat :-))" Všem pěkný víkend.
 • 23.08.2012 PETR FIALA, MŇÁGA Honzovi: Díky za super vzkaz! Rozumím ti úplně. -:) Život je báječný a já si ho užívám. Staré písničky jsou pro mě jako vzkazy z kriminálu. Paradoxně si užívám, že je můžu zpívat na svobodě a nechce se mi předstírat, že se u toho trápím, aby to působilo autenticky. Občas mi u Hotelu ale fakt smutno je, tolik let v prdeli .... Nové mě baví úplně stejně, třeba Miluju nebo Dutý ale free nebo Třetí tajemství nebo...každá. -:) I všem ostatním Děkujeme za přízeň a podporu! Těšíme se na vás ve zbytku léta! -:)
 • 22.08.2012 Marcela Dobrý den kdy bude koncert ve Zlíně ?:) Nedočkavě čekáme :)
 • 22.08.2012 Honza Zdravim. Tak jsem vás Mńágo po letech (coby věrný fanoušek ) konečně zase viděl na živo. V Trutnově. Zíral jsem, jak jste na tom po instrumentální stránce dobře. Vážně válíte. Ale za srdce mě to nechytlo. Přeju Petru Fialovy tu duševní rovnováhu, do které se po letech dostal. Ale přece jen, síla písní Mńágy je právě v jejích textech. Které jsou často dost depresivní, nebo alespoń posmuntělé. Hlavně ale pravdivé! Když Petr F. zpívá např. "Svět je jenom hodinový hotel a můj pokoj je studený a prázdný" a u toho poskakuje po jevišti jako "naspeedovaný" tajtrdlík a text prokládá rokenrolovým "oujééé!", nedá se mu věřit ani slovo. Nemluvím o tom, že jste většinu písní hrály mnohem rychleji, což jim na síle taky nepřidalo. Spoustu mých oblíbených jste nezahrály vůbec a je to jen dobře, protože v tomhle provedení bych je ani slyšet nechtěl. Můj vzkaz Petrovi F. tedy zní: Pokud jsi tak v pohodě, jak vypadáš, slož nový pohodový písně, nebo u těch starých alespoň předstírej, že se tě týkají. A hlavně hrajte dál:-)
 • 18.08.2012 Tomáš Štíbr Smekám před Vaší muzikou. Letos Votvírák byl úžasnej... Poslouchám Vás už hooooodně dlouho. Jste úžasní, jen zapomínáte na Vaše jiné skvosty na koncertech. Jsem z Chomutova, prosím proto, až budete hrát 1.9. v Žatci..... " vsuvka: pane Fialo, prosím o zahrání Ve 4 ráno" nádherná písnička, i když vím že jste se nelichotivě vyjádřil o celém albumu.....že se moc nevyvedlo ;) taky Praha, Berlín Varšava....nestůjte jen na růžích ze zahrady ;)
 • 17.08.2012 Kačenka Huž máme lístky na narozeninový koncert do Lucerny a moc moc se na Vás těšíme !!!
 • 13.08.2012 Merydzejn Super koncert v Boskovicích!!! Býkovice jsou sice Býkovice, ale i tak - byli jste skvělí!!!!!!
 • 12.08.2012 Jaromir S. Co kdyby Mnaga zkusila ceskou performaci Little talks od Of Monsters and Men? Tomu nejde odolat.
 • 12.08.2012 Stromek Čaute Mňágo :-) chtěl bych vám poděkovat za parádní vystoupení v Květné zahradě v KM.. ze začátku to bylo celkem komorní ale pak se to rozjelo. A moc díky za trsátko i paličku.. :-) . brzo se k nám vraťte ať nemusíme jet za vama až do Svitav :-)
 • 11.08.2012 Panzeměkoule V Trutnově by jsme rádi zase slyšeli Mezi ozubenými koly. Je to možný?
 • 11.08.2012 Diego Rozdáváte radost, Vaše konzerty na severu si nikdy nenchám ujít...díky za Vás :-)
 • 08.08.2012 Soulmate Heled se Fikale Pichale, me je celkem jedno, co kam strkas, ale tohle se kapely nejak moc netyka, ne, tak neotravuj.
 • 08.08.2012 Michal Fikal - Pichal ... a ještě jsem si dovolil 2 videa, snad pan Petr Fiala nebude přísný: REJECTED YOUTH: http://www.youtube.com/watch?v=udxU3q0aTaQ SUBHUMANS: http://www.youtube.com/watch?v=XdjlUPqUPQ8
 • 07.08.2012 Soulmate S Tebou a Prece - tak saaam, s Tebou a Prece_tak saaaaam... ty vole to me zase ted tak dostalo....
 • 01.08.2012 Dandouch Ahoj klucííííííííííí, prosím já už chci nějakej klubovej koncert. Třeba v Lucerna Music Baru prosíííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííím :-)
Červenec 2012
 • 29.07.2012 Eliška Čauky mňágo, kdy budete vystupovat v LIberci? Jste nejlepší kapela ;). Ať se vám stále daří :)
 • 29.07.2012 Peťa (V Uničově)
 • 29.07.2012 Peťa Ahoj kluci ten koncert byl vážně super a díky ,že ste se mi podepsali!!
 • 25.07.2012 Vlčák, Vary Zdravim Mňágu. Poslouchám vás už skoro dvacet let a jste pro mě furt dobrý. Pomalu vám získávám dalšího fanouška - mýho pětiletýho kluka. Akorát si říkám, když si se mnou v autě zpívá vaše rýmy jako "miluju tě, nenávidím tě, nechápu tě, chci tě", "a můj pokoj je studený a prázdný", "brečim jak ženská, směju se tomu" nebo "tak dlouho mi trvalo než jsem se stal optimistou", aby ho to nějak nepoznamenalo ve vývoji, ty vole :-)). Až budete někde u Varů, tak ho vezmu sebou, ať si vás dá naživo. Tak ať se vám vydaří letní šňůra!
 • 17.07.2012 Misha, Šumperk Zuzi, mockrát děkuji za info, udělala jsi mi velikánskou radost. Děkuji.
 • 17.07.2012 Zuzana Ahoj , koncert v Šumperku opravdu bude ...sledujte dále rubriku Koncerty ..Díky a těšíme se !
 • 16.07.2012 Misha, Šumperk Ahojda kluci, donesla se ke mně informace, že byste 19. října měli hrát u nás v Šumperku..Chci se zeptat, jestli je to pravda a jestli se teda můžu těšit :) Krom toho mám v ten den svátek, tak by to byl super "dáreček" :)
 • 10.07.2012 poločlověk z bezkyd chlapi, uz fungujete dlouhou dobu držím Vám palce,supr muzika
 • 08.07.2012 Píít Souhlasím s MAMA, byl to nejdražší lístek na Mňágu, ale stálo to za to, jeden z Vašich nejkoncertů na kterých jsem byl a že jich nebylo málo, prostě super atmosféra, která se vyrovnala Musilce. Už se těším na podzimní koncertík v Brně :-)
 • 08.07.2012 MaMa Moc děkuji za včerejší koncert ve Slavkově. Byl to asi nejdražší lístek na Mňágu ever, protože jinak mě festiválek zklamal, ovšem vy jste mě potěšili velmi. Třeba se ještě toto léto potkáme.
 • 02.07.2012 Olča Díky za super koncert v Holčovicích na fesťáčku :) Chtěla jsem se pozeptat zda plánujete zase nějaký koncertík v Kofele v Krnově?
Červen 2012
 • 30.06.2012 labilní label Nechystaj se reedice starých desek an Vinylu? Koukal jsem, že na aukru se Made in Valmez prodalo za docela slušnou pálku, takže určitě nejsem sám, kdo by si to koupil
 • 30.06.2012 ELa Ahoj, chtěla bych se zeptat jak je to s lístky na koncert v Chrudimi. DĚKUJI
 • 29.06.2012 Linda Ahoj, chtěla bych se zaptat, jestli už víte, kdy budete ve valu? Když totiž budete v rožnově, tak jsem zrovna pryč a hrozně mě to štve :(, doufám, že návštěvu valmezu plánujete :)
 • 26.06.2012 Petr Neky Ahoj kamarádi, zdravím vás z Rožnova a chci vám sdělit, že budeme spolu s Petrem Filim a Radkem Pastrňákem z kapely Buty živě v dobrém ránu v ČT ve středu 11. července a to od 7 do 9 hodin kecat o Dárečku, o kapelách, co nového či starého a tak dále. A taky všechny místní anebo ty, kteří se chystají na valašsko v tuto dobu zvu na naši akci 13.Rožnovské úlety, kde budeme hrát spolu s Vaškem Neckářem, Horkýžema a taky Slížema, vynikající slovenskou kapelou Sto múch a s Luckou Redlovou, kde jako kytarista hraje i ten, který za nás vyřizuje ručně všechny problémy( hihihi) tedy ano Marti Knor. Krom toho nachystáme i jednu malou stage, kde vás bude bavit kapela Astmatic během přestavby velkého podia. Supr zvuk a světla a krásný areál se na vás nemůžou dočkat. Tak čau a mrkněte na facebook Ulety nebo Mnagy anebo na www.ulety.com. A naši pozvánku jste už viděli? Tady je. https://www.youtube.com/watch?v=nFPpZQBtF2U Váš Petr Neky
 • 24.06.2012 Martin z Hradce Ahoj.Děkuji za suprové vystoupení ve Vamberku:-)Mooc jsemsito s Kájou,Michalem a Hankou užili...Pokavat se budu mít jak dostat z Chrudimi,Tak dorazím:-) Ahoj Martin
 • 24.06.2012 Jirka Ahoj.Mám zapeklitej dotaz.Nevíte kde se dají sehnat už ,,neprodejné\\\'\\\'starší CD?např.:Nečum a tleskej nebo Bajkonur?Předem dík za odpověď. :D
 • 23.06.2012 Vlastimil Kotyza Nazdar borci,když jste se mě ptali kudy na fotbalové hřiště ve Vamberku a já jsem vám radil přes trat a pak do prava,tak mi to potom došlo ,že jste mnága a ždorp.Dobrý koncert a díky
 • 23.06.2012 Rockerr Hola dneska přišel Dáreček a On Stage, sjíždím koncert, vařím oběd, je mi čerstvě čtyřicet, s klukem jsme sami doma, Kuba si myslí že On Stage je natočený na stejném místě jako dývko Tabular Bells od Oldfielda - prý stejná světla:-) a je to paráda Ať se daří a pozdravujte Na Bojišti.....takový festival je přece jenom jeden:-)
 • 22.06.2012 Zavmen A že jsem tak smělí kde ju máte?
 • 22.06.2012 Dádule Tak super :)) du to vše připravit. Děkujii moc :)
 • 22.06.2012 PETR FIALA, MŇÁGA Pro Dádule: Jaaasněěěě! -:)
 • 21.06.2012 Dádule Přeji hezký den, měla bych na vás takový menší dotaz. Když vám pošlu vaše fotky..podškrábnete mi je a poštelete zpět ? :) Hooodně dlouho stojím o vaše autogramy :)
 • 21.06.2012 PETR FIALA, MŇÁGA Pro Zavmena: Ne e. -:)
 • 21.06.2012 Zavmen Máte zkušebnu ještě ve ValMezu?Dík!
 • 20.06.2012 PETR FIALA, MŇÁGA Zdravím všechny a odpovídám na dotazy: Kolem Ústí o prázdninách nic moc, tak asi až na podzim. Nejblíže asi je Liberec. To samý Slovak republic - tam se chystáme v prosinci ( december ) na šňůrku k Dárečku spolu se slovenskými kamarády ze spřátelených kapel. Folkovky v Náměšti už jsou v sekci Koncerty, takže Cirkus bude!!!! Koncert ve Valmezu v hospodě Přístav pro Vaška Tašku byl bezva - došlo dost lidí, vybralo se dost peněz na to, aby měl Vašek důstojné místo na místním hřbitově, déšť nevadil, staří kamarádi poněkud rozprášení životem pokecali...dobrá pařba! Toť k tomuto okamžiku vše. Samozřejmě Děkujeme za pochvaly našich vystoupení, které ani po těch letech nejsou pro nás vůbec samozřejmé, to mi věřte! Díky, letím na zkoušku projet Peta Besta...atd. -:)
 • 19.06.2012 Lukáš Ahojte, díky za odkazy na stále nové a stále lepší rozhovory a články a vůbec, že to tady žije. :-) A jinak, mám tady jeden vzkaz pro t-music, takovouhle anketu už jsem zorganizoval na mém neoficiálním Mňága webu dáávno a se skromností sobě vlastní musím poznamenat, že byla lepší :-D Především proto, ŽE TAM BYLY TEHDY VŠECHNY PÍSNIČKY... běžela celý rok 2004, hlasovalo v ní 426 lidí a když teda nedáte jinak, tady je prvních deset songů... ;-) 1. Hodinový hotel (215) ... 2. Měsíc (195) ... 3. Made in Valmez (163) ... 4. Nejlíp jim bylo (135) ... 5. I cesta může být cíl (105) ... 6. Chtít chytit vítr (99) ... 7. Nagasaki Hirošima (86) ... 8. Motýl (71) ... 9. Jablkový sad (69) ... 10. 17B (59)
 • 16.06.2012 Dáša Zdravím Mňágu :) .. včera na Votvíráku ste byli skvělí ... ! :) Jen tak dál
 • 13.06.2012 z ahoj Mnaga, a co takto nejaky koncertik na slovensku? :-)
 • 12.06.2012 Táda Ahoj, budete opravdu hrát 22.7. na Folkovkách v Náměšti nad Oslavou? Mají Vás tam napsaný, tady to v sekci koncerty nevidím, tak doufám, že to není nějakej vtípek :) Díky
 • 12.06.2012 ZAVMEN Ahoj!Můžu se zeptat jak probíhal konzert pro Vaška Tašku?(když pršelo)?
 • 08.06.2012 vinca moc chvalim vystoupeni na letošnich pivnich slavnostech ve Znojmě. Super jako vždy..Doufam,že se letos ještě ve Znojmě ukažete a předvedete dokonalou scenu/ mit alles/ jak se od umělcu jako je seskupeni vašeho pohodoveho, textově vinikajiciho a muzikantsky nezapomenutelneho Ancáblu patři.
 • 08.06.2012 Dáňa Mňágo! Kdy budete v Ústeckým kraji taky? I my chceme koncert :))
 • 08.06.2012 PETR FIALA, MŇÁGA Pro Honzu: Tobě ještě asi kupuje svačinky maminka, co? -:) Papa!
 • 07.06.2012 Honza Normálně nevěřím svým vočím... komerce na mě stříká ze všech stran... a u této skupiny mě to fakt mrzí :/ Sem tu naposled.... Písničky dobrý, skupina na ............peníze
 • 07.06.2012 Petr (ale ne Fiala) Simone Stemarqu, já bych řekl, že pokud tě hudba neživí, můžeš si asi těžko představit, jaký dopad na příjmy muzikanta má všudypřítomné sdílení. Aneb nezajímáte mě, neposlouchám vás, nemám vaše CDčka, jste mi jedno, ale kafrat budu. Lepší příklad jantarství si lze jen těžko představit.
 • 07.06.2012 Simon Stemarq Petře Fialo, reaguji na Váš článeček v časopise REFLEX, připoměl mi totiž blekotání Jodefa Vojtka, Vašeho kolegy z oboru, ke kterému vyšla pěkná reakce na serveru DIIT.CZ, nemíří sice úplně přesně stejným směrem, nicméně tu je link: http://diit.cz/clanek/kapela-kabat-v-osidlech-osa-aneb-otevreny-dopis-pepovi-vojtkovi Pro úplnost dodávám, že nejsem majitelem ŽÁDNÉHO CD Vaší skupiny, a to ani orignálního a ani vypáleného, ba ani mp3ky na svém harddisku nemám. Hodně úspěchů přeji!
 • 07.06.2012 Martin Knor Verčo, Mášenko, Tome: Děkujeme!
 • 07.06.2012 Mášenka Ahoj Mňágo! Opožděně, ale přece: znojemský koncert - pecka, užila jsem si každou notu a jak jsem tak koukala okolo, rozhodně jsem nebyla jediná :-) Hodně zdaru...
 • 05.06.2012 PETR FIALA, MŇÁGA Pro Erka: Některé ty písničky furt hrajeme, teď zrovna Popel žhne. Taky Barikády jsme hráli dlouho...Díky za zajímavé tipy, zítra máme zkoušku, tak to tam nadhodím...Loď Džambí... -:)
 • 05.06.2012 eRKa ahoj, budete este niekedy verejne hrat nieco z tohto? -Odpoutejte se, plíz - Radost až na kost - Nepudu! - Psi pana Pavlova - Dole - Nevadí - Mrakodrap - Koupel za jiným účelem - Odkud a kam? - Pomalu sa večer blíží - Speedy Gonzales - Klopýtám vpřed - Popel žhne - Barikády - Loď Džambí :) vďaka
 • 04.06.2012 zavmen Ahoj.Mám zapeklitej dotaz.Nevíte kde se dají sehnat už ,,neprodejné\'\'starší CD?např.:Nečum a tleskej nebo Bajkonur?Předem dík za odpověď. :D
 • 04.06.2012 Verča Ahojky, ve Znojmě jste byli úplně úžasní, parádně jsem si to užila, děkuji. :-))))
 • 03.06.2012 Tom Včerejší koncert ve Znojmě absolutní pecka!! Hlavně bych vyzdvihl perfektní nazvučení, to bylo koneckonců na všeh kapelách ten den, asi nějaká zvláštní konstelace hvězd, že to takhle klaplo. :) Jestli bude tohle váš setlist na letošních fesťácích, tak už se vás nemůžu dočkat příště.
 • 01.06.2012 PETR FIALA, MŇÁGA Ahoj Komiku! Na podzim bude miniDáreček 2, na kterém bude spousta bezva muziky! -:)
tvůj názor
starší příspěvky