Názory

Mňága & Žďorp Přidej názor
Září 2012
 • 22.09.2012 Eva Supr! To je skvělý, že budete i v Hradci Králové ! Moc se na to těším :-)
 • 20.09.2012 Bob AHoj. Neplánujete na koncertu v Plzni spojit síly s místní legendou ZNC, že by Vám dělali předskokana a pak jste společně zapjeli předělanou píseň z Dárečku? Ať to hraje.
 • 19.09.2012 Jojdy Zdravím všetkých, na mňáge som vyrastal od svojich 16 rokov, čo bol pre mňa rok 1992. Navštívil som 10 koncertov, a čákám kedy sa objavia niekde v blízkosti považskej bystrice, aby som ich mohol znova vidieť. Teraz je to paráda, keď si moje deti spievajú ich piesne a chcú tu svoju - klec v kleci. Konečne som si vypočul celý album dáreček, je proste super, počut známe texty od známych kapiel. Jednoducho to bol dobrý nápad. S pozdravom
 • 13.09.2012 KAMEŠ Ahoj, v Banátu jste byli nejlepší, navíc jsem pokecal s Martinem i Jurou a jste fajn lidi. Moc bych si přál, abyste do Banátu jeli i příští rok. Hodně štěstí.
 • 12.09.2012 Lumir's Garage Pro ty, kteri nevideli, mam tu odkaz na ju tub: http://www.youtube.com/watch?v=LmWTBRe_IOM btw dobry snury ke kytare Martine :-)
 • 12.09.2012 Čingischán Také jsem to viděl(Lumírova garáž), bylo to boží, ale mělo to jednu chybu, do rána jsem oko nezamhouřil a furt mi běželo hlavou:"a svět je, svět je jenom hodinový hotel a ......."to byla fakt jízda a bez drog!!!!!!
 • 09.09.2012 Rockerr Hola Mňágo dneska nad ránem jsem přišel ze zábavky, pustim telku a tam Lumírova garáž a v garáži Mňága tuším z roku 1990 (1992?). Hustý a dobrý i s těma promilema v krvi:-) Ten styling s kotletama a kravatama........a koncertní úbor...... Zdar a sílu!
 • 06.09.2012 Otilie Sedmá Kluci drazí, okouzlili jste mě v rumunskym Banátu - Eibenthálu - kde jste hráli v polovině srpna 2012. Byli jste bezkonkurenčně nejlepší, nejveselejší a jako jediní jste od diváků dostali několik bezprostředních mexických vln! Prostě pecka :) Jste fantastičtí hudebníci a taky hodně odvážní cestovatelé - jet kvůli jednomu vystoupení skoro 1200 km a ještě si pěšky vystoupat 6 km do nehostinných kopců, je opravdu obdivuhodné. Mám vás ráda a děkuju!
 • 04.09.2012 Jirka Skriba, 41 let. Ahoj skupino, v sobotu jsem vás po délší (tuším dvou leté) pauze slyšel na dočesné v Žatci a musím říct , že jste mi nahnali husí kůži po těle a také slzičky do očí. Husí kůži proto, že jste hráli nádherně včetně bubenického sabadaba a slzičky při vzomínce na to, že je to už 21 let co "se známe". Nikdy nezapomenu na to, když mi v roce 1991 přivezl kamarád,který tehdy studoval VŠ v Ostravě, kazetu z valmezem, s tím,že, hele vole je to nějaká kapela z Valmezu a maj docela pěkný písničky. Věřím tomu, že jsem s tím kamarádem byl mezi prvními lidmi z Ústí nad Labem, kteří o vás věděli. Samozřejmě, že hity brnkáme na kytárky do dnes. Dokonce mám žážitek, že jsme v roce 1993 +- jeli spolu pane Fialo z Ústí vlakem. Bylo to po vašem koncertě v Ústí, respektive v Chlumci u Ústí a já pak jel do Ostravy za tím kamarádem a najednou koukám, na peróně vedle mě stojí Fiala. Kde vzít odvahu tě oslovit nebo si přisednout do kupé. Ty vole Skribo ser na to , takovejch ho otravuje desítky denně ! A poslední žážitek, z dočesné. Sedíme s manželkou, posloucháme vaší muziku a najednou vedle nás cca 15-ti letí kluci a jeden povídá : vole ňáký starý chlapi a hrajou docela dobře, ale asi nehrajou dlouho. To je vše. Nejsem žádný pisálek a vím, že za ty roky našeho "přátelství" jsem měl napsat asi už dříve. Všechny vás moc pozdravuju, ať vám to šlape a samozřejmě až se vydáte na k nám na sever, budu stát v davu. Ó yés !
 • 03.09.2012 Míla Mňága je nejlepčíííí !!!
 • 01.09.2012 rarachar Včera ve Svitavách.. byla jsem na vás asi po čtvrté, naposledy na colours of ostrava.. děkujeme, bylo moc milo.. nešetřili jste nás a ani naše propocená trika.. je radost vidět, že vás to fakt baví... tak. a kafe od jarina po ránu a hned je líp
Srpen 2012
 • 29.08.2012 Mandragora z Líšťan u Loun, nyní 33 let Pardon, jen jedna /další/ osobí prosba: SPEEDY GONZALEZ NA KONCERTECH, PROSÍM PROSÍM. I když text prý není váš, je to emocionální masacre-píseň, hlavně pro třicátníky. Díky. HisMastersVoiceLover
 • 28.08.2012 Mandragora z Líšťan u Loun, nyní 33 let Zdravim. Jen pár slov k těm příspěvkům od Honzy a Soulmate. Myslím, že to byl starý Shapiro v roli nějakého majitele malého, zapadlého baru, kdo Andy Kaufmanovi ve Formanově filmu Muž na měsíci říká: "It´s a show+business, without show, there´s no business". V roce 2002 jsem už druhým rokem dělal uklízeče v asi pěti barácích v Austrálii. Měl jsem u sebe při práci starýho kazetovýho walkmana a na něm každý třetí den sjížděl Mňága - The Best Of. Těžko se to vysvětluje, ale v tom období mne držely při životě jen TEXTY dvou kapel, Mňágy - Petrova charakteristická recitátorská dikce, a Znouzecnosti. Bez nich bych se asi zbláznil. Bez keců. Chci tím jen říct že současný business Mňágy by neměl ztrácet tu show, která dříve byla živena autentickým splínem. Když tuto show věk a spokojená domácnost středního věku vymaže, je tu riziko "of a decline". A jediný, co to může spasit, pokud se vážně čas vrátit nedá, je autentický přístup ke každé písni a vědomí, co jí dělalo živou píšní, když byla napsána a poprvé hrána. To je co říká Honza ve svých příspěvcích - na pódiu o tomto vědět a respektovat to při projevu. Snažit se aktualizovat Přízemí na zemi je asi stejné zvěrstvo, jako psát evangelium, když jsem osobně zažil Ježíše. Zdokonalovat dokonalé je kravinimum (jak říkal Voskovec). To, že Vás Mňágo a Petře máme rádi a chodit na vás budeme, ať ty svý nový i starý kusy budete hrát třeba na balalajky, je jasné, jak zpívají depešáci "it ´s understood". Ale jako UMĚLCI byste měli vědět, nebo mít úctu k tomu, co dělá SMYSL každé Vaší jedinečné písně a toto jádro (většinou je to jen emoce zabalená do zvuku) respektovat. Je to jako dělat dnes na divadle představení Shakespeara. Možná to zarezonuje v kulisách vrakoviště, ale pořád to musí být Hamlet.
 • 26.08.2012 PETR FIALA, MŇÁGA Děkuju Honzovi i Soulmate za hezké příspěvky! Respekt za respekt! Mějte se! -:)
 • 26.08.2012 Soulmate Zdravim Honzo a Petre, chtela bych napsat, ackoli nerada, ze tak nejak je to trosku pravda, co tady Honzik pise. Ale musime brat ohled na to, ze kapela uz ma leta. Mam pocit, ze s vekem clovek ziska nadhled nad problemy, ktere mel, kdyz mu bylo dvacet let, snad se mu mohou po letech zdat i smesne... To nic ale nemeni na tom, ze pokud by kapela chtela svym vystoupenim na koncertech a hudbou oslovit sve publikum na 100%, mela by hudba byt procitena a vystupovani clenu by melo korespondovat s tim, jakou naladu ta ci ona skladba ma. Ale myslim si, ze kapela je se svou fanouskovskou zakladnou uplne v klidku, spokojena a happy, nepotrebuje uz nikomu a ani sobe nic dokazovat. Vybornych skladeb maji na svem konte tolik, ze uz by snad i mohli prestat tvorit nove (mozna by to v nekterych pripadech nove tvorby bylo snad i lepsi....) A jak uz jsem psala minule, pisen V prizemi na zemi me dostane pokazde, kdyz si ji doma poslechnu - a nekdy u ni tancim a jinda zase placu... Az prestanu s placem a budu jen tancit, tak jedine dobre! A proto to Petrovi prej, vzdyt te nikdo na koncerty chodit nenuti, starou dobrou Mnagu - stejne jako ja, si muzes kdykoli doma v klidku pustit a tu svou, i tehdejsi Petrovu depku si vychutnat sam pekne doma a se vsim vsudy (lehnout si na zem, v prizemi na zemi, v cernem pokoji na tlustem a chlupatem koberci, oci uprit na spinavy strop, slzy nechat tect, celkove si ulevit a taaak :-) Haj hou a hezky a vesely zbytek leta cele kapele i vsem jejim fanouskum
 • 24.08.2012 Rockerr Hola Mňágo, jak bylo na Trutnově? Stejný sukces jako loni?
 • 24.08.2012 HONZA Ještě bych dodal: Podle mě je super, že teď máte náladově tak širokej rejstřík písní. Kdyby se všem dalo věřit a každá píseň by měla i svou adekvátní náladu, mohly by ty koncerty bějt mnohem barvitější, než asi bejvaly kdysy. Nejenom neutuchající depka, nebo naopak nakopávání až do úmoru. Tímto svoje pisatelské ukájení končím. Přísahám:-)
 • 24.08.2012 HONZA Asi těžko radit, no. Nutit se k přetvářce má k opravdovosti taky daleko. Ale stejně si myslim, že se dá občas zvolit nějaká neutrálnější poloha, která neruší. Povrchních nakopávaček je k dostání docela dost. I když i ty mají samozřejmě svůj blahodárný účel:-) Kdybych vás ale neznal a posuzoval jen z Trutnova, asi bych Mňágu do týhle škatulky zařadil taky. A tam prostě patří jiný kapely. Třeba taková píseň V přízemí na zemi... To je prostě boží záležitost. A podle mě, v nějakým menším klubu (na fesťáku nevim) se i takovýhle skladby daj jakž takž věrohodně podat. I s tou vaší nechutně dobrou náladou:-) Člověk si vždycky na ty tři minutky může vzpomenout na starý blbý časy a trošku se nad nima dojmout:-) PS: Miluju, nebo Dutý ale free jsou super pecky a rozhodně vám je věřim i na koncertech:-)
 • 23.08.2012 PBH Já jen dodám k níže napsanému, že rozumím Honzovi i Peťovi - vyrostli jsme na prvních deskách jako patnáctiletí smradi a taky tenkrát ty posmutnělý texty možná brali víc vážně - dneska jsme pětatřicátníci a líbí se nám právě, jak to solíte a užíváte si to......no a my řveme, trsáme a smějeme se s váma a je jedno, jestli jde o starý klasiky nebo nový pecky. Ty vaše koncerty jsou teď strašný nakopávačky.snad to vydrží co nejdýl, jaxi říkal Peťo na nějakým koncertě: "My musíme ještě 35 let pracovat :-))" Všem pěkný víkend.
 • 23.08.2012 PETR FIALA, MŇÁGA Honzovi: Díky za super vzkaz! Rozumím ti úplně. -:) Život je báječný a já si ho užívám. Staré písničky jsou pro mě jako vzkazy z kriminálu. Paradoxně si užívám, že je můžu zpívat na svobodě a nechce se mi předstírat, že se u toho trápím, aby to působilo autenticky. Občas mi u Hotelu ale fakt smutno je, tolik let v prdeli .... Nové mě baví úplně stejně, třeba Miluju nebo Dutý ale free nebo Třetí tajemství nebo...každá. -:) I všem ostatním Děkujeme za přízeň a podporu! Těšíme se na vás ve zbytku léta! -:)
 • 22.08.2012 Marcela Dobrý den kdy bude koncert ve Zlíně ?:) Nedočkavě čekáme :)
 • 22.08.2012 Honza Zdravim. Tak jsem vás Mńágo po letech (coby věrný fanoušek ) konečně zase viděl na živo. V Trutnově. Zíral jsem, jak jste na tom po instrumentální stránce dobře. Vážně válíte. Ale za srdce mě to nechytlo. Přeju Petru Fialovy tu duševní rovnováhu, do které se po letech dostal. Ale přece jen, síla písní Mńágy je právě v jejích textech. Které jsou často dost depresivní, nebo alespoń posmuntělé. Hlavně ale pravdivé! Když Petr F. zpívá např. "Svět je jenom hodinový hotel a můj pokoj je studený a prázdný" a u toho poskakuje po jevišti jako "naspeedovaný" tajtrdlík a text prokládá rokenrolovým "oujééé!", nedá se mu věřit ani slovo. Nemluvím o tom, že jste většinu písní hrály mnohem rychleji, což jim na síle taky nepřidalo. Spoustu mých oblíbených jste nezahrály vůbec a je to jen dobře, protože v tomhle provedení bych je ani slyšet nechtěl. Můj vzkaz Petrovi F. tedy zní: Pokud jsi tak v pohodě, jak vypadáš, slož nový pohodový písně, nebo u těch starých alespoň předstírej, že se tě týkají. A hlavně hrajte dál:-)
 • 18.08.2012 Tomáš Štíbr Smekám před Vaší muzikou. Letos Votvírák byl úžasnej... Poslouchám Vás už hooooodně dlouho. Jste úžasní, jen zapomínáte na Vaše jiné skvosty na koncertech. Jsem z Chomutova, prosím proto, až budete hrát 1.9. v Žatci..... " vsuvka: pane Fialo, prosím o zahrání Ve 4 ráno" nádherná písnička, i když vím že jste se nelichotivě vyjádřil o celém albumu.....že se moc nevyvedlo ;) taky Praha, Berlín Varšava....nestůjte jen na růžích ze zahrady ;)
 • 17.08.2012 Kačenka Huž máme lístky na narozeninový koncert do Lucerny a moc moc se na Vás těšíme !!!
 • 13.08.2012 Merydzejn Super koncert v Boskovicích!!! Býkovice jsou sice Býkovice, ale i tak - byli jste skvělí!!!!!!
 • 12.08.2012 Jaromir S. Co kdyby Mnaga zkusila ceskou performaci Little talks od Of Monsters and Men? Tomu nejde odolat.
 • 12.08.2012 Stromek Čaute Mňágo :-) chtěl bych vám poděkovat za parádní vystoupení v Květné zahradě v KM.. ze začátku to bylo celkem komorní ale pak se to rozjelo. A moc díky za trsátko i paličku.. :-) . brzo se k nám vraťte ať nemusíme jet za vama až do Svitav :-)
 • 11.08.2012 Panzeměkoule V Trutnově by jsme rádi zase slyšeli Mezi ozubenými koly. Je to možný?
 • 11.08.2012 Diego Rozdáváte radost, Vaše konzerty na severu si nikdy nenchám ujít...díky za Vás :-)
 • 08.08.2012 Soulmate Heled se Fikale Pichale, me je celkem jedno, co kam strkas, ale tohle se kapely nejak moc netyka, ne, tak neotravuj.
 • 08.08.2012 Michal Fikal - Pichal ... a ještě jsem si dovolil 2 videa, snad pan Petr Fiala nebude přísný: REJECTED YOUTH: http://www.youtube.com/watch?v=udxU3q0aTaQ SUBHUMANS: http://www.youtube.com/watch?v=XdjlUPqUPQ8
 • 07.08.2012 Soulmate S Tebou a Prece - tak saaam, s Tebou a Prece_tak saaaaam... ty vole to me zase ted tak dostalo....
 • 01.08.2012 Dandouch Ahoj klucííííííííííí, prosím já už chci nějakej klubovej koncert. Třeba v Lucerna Music Baru prosíííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííím :-)
Červenec 2012
 • 29.07.2012 Eliška Čauky mňágo, kdy budete vystupovat v LIberci? Jste nejlepší kapela ;). Ať se vám stále daří :)
 • 29.07.2012 Peťa (V Uničově)
 • 29.07.2012 Peťa Ahoj kluci ten koncert byl vážně super a díky ,že ste se mi podepsali!!
 • 25.07.2012 Vlčák, Vary Zdravim Mňágu. Poslouchám vás už skoro dvacet let a jste pro mě furt dobrý. Pomalu vám získávám dalšího fanouška - mýho pětiletýho kluka. Akorát si říkám, když si se mnou v autě zpívá vaše rýmy jako "miluju tě, nenávidím tě, nechápu tě, chci tě", "a můj pokoj je studený a prázdný", "brečim jak ženská, směju se tomu" nebo "tak dlouho mi trvalo než jsem se stal optimistou", aby ho to nějak nepoznamenalo ve vývoji, ty vole :-)). Až budete někde u Varů, tak ho vezmu sebou, ať si vás dá naživo. Tak ať se vám vydaří letní šňůra!
 • 17.07.2012 Misha, Šumperk Zuzi, mockrát děkuji za info, udělala jsi mi velikánskou radost. Děkuji.
 • 17.07.2012 Zuzana Ahoj , koncert v Šumperku opravdu bude ...sledujte dále rubriku Koncerty ..Díky a těšíme se !
 • 16.07.2012 Misha, Šumperk Ahojda kluci, donesla se ke mně informace, že byste 19. října měli hrát u nás v Šumperku..Chci se zeptat, jestli je to pravda a jestli se teda můžu těšit :) Krom toho mám v ten den svátek, tak by to byl super "dáreček" :)
 • 10.07.2012 poločlověk z bezkyd chlapi, uz fungujete dlouhou dobu držím Vám palce,supr muzika
 • 08.07.2012 Píít Souhlasím s MAMA, byl to nejdražší lístek na Mňágu, ale stálo to za to, jeden z Vašich nejkoncertů na kterých jsem byl a že jich nebylo málo, prostě super atmosféra, která se vyrovnala Musilce. Už se těším na podzimní koncertík v Brně :-)
 • 08.07.2012 MaMa Moc děkuji za včerejší koncert ve Slavkově. Byl to asi nejdražší lístek na Mňágu ever, protože jinak mě festiválek zklamal, ovšem vy jste mě potěšili velmi. Třeba se ještě toto léto potkáme.
 • 02.07.2012 Olča Díky za super koncert v Holčovicích na fesťáčku :) Chtěla jsem se pozeptat zda plánujete zase nějaký koncertík v Kofele v Krnově?
tvůj názor
starší příspěvky